Понедельник, 12.11.2018, 20:52
Приветствую Вас Гость
Новости Кучурган

Главная » Статьи » Таможня и пограничники

Про порядок перетину державного кордоноу громадянами України у спрощеному порядку

Державна прикордонна служба України постійно інформує про встановлений порядок здійснення поїздок за межі України. Але випадки надання на паспортний контроль документів що не дають права на перетин державного кордону громадянами України і надалі трапляються. У таких випадках прикордонники змушені відмовляти подорожуючим у перетині кордону.

   Тому нагадуємо, що відповідно до ПКМУ №57 від 27 січня 1995 року, перетинання громадянами України державного кордону здійснюється в пунктах пропуску через державний кордон та пунктах контролю,  якщо інше не передбачено законом, за одним з таких документів,  що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну:

   1) паспорт громадянина України для виїзду за кордон;

   2) дипломатичний паспорт;

   3) службовий паспорт;

   4) проїзний документ дитини;

   5) посвідчення особи моряка;

   6) посвідчення члена екіпажу.

   Але стосовно громадян України що проживають у прикордонні існують деякі переваги щодо перетину українсько-молдовського кордону.

   Відповідно до Угоди між Урядом України і Урядом Республіки Молдова про пункти пропуску через українсько-молдовський державний кордон і спрощений пропуск громадян, які проживають у прикордонних районах(дата підписання 11.03.1997 р., набуття чинності 12.08.1997 р.), громадяни України і Республіки Молдова, які постійно проживають в адміністративних прикордонних районах, перетинають державний кордон у спрощеному порядку пішки, на велосипедах, на особистому транспорті вантажопідйомністю до 3,5 тонн, за внутрішніми паспортами з відміткою про постійне проживання в населених пунктах цих районів або паспортами для виїзду за кордон. Діти перетинають державний кордон згідно із законодавством держав сторін.

   До прикордонних районів України, на ділянці відповідальності Б.Дністровського прикордонного загону, мешканці яких перетинають українсько-молдовський державний кордон у спрощеному порядку відносяться: Роздільнянський,  Біляївський, Білгород-Дністровський, Саратський та Тарутинський райони.

   Громадяни України і Республіки Молдова, які перетинають державний кордон у спрощеному порядку, можуть бути піддані прикордонному, митному та іншим видам контролю відповідно до чинного законодавства кожної держави.

   Перетинання державного кордону в спрощеному порядку здійснюється через пункти пропуску в межах адміністративного району проживання.

   До таких пунктів пропуску на ділянці Б.Дністровського прикордонного загону відносяться:

міжнародні пункти пропуску:

Кучурган – Новосавицьке (залізничного сполучення)

Кучурган – Первомайськ

Маяки - Удобне - Паланка

Старокозаче – Тудора

Серпневе 1 – Басарабяска

міждержавні пункти пропуску через українсько-молдовський кордон:

Градинці - Незавертайлівка

Малоярославець 1 - Чадир-Лунга

Лісне - Сеіць

   Також є ряд місцевих пунктів пропуску через українсько-молдовський державний кордон, режим роботи яких визначається за взаємною домовленістю представників Сторін.

   (Тобто особа, що проживає, наприклад в Б.Дністровському районі, може перетнути державний кордон у спрощеному порядку лише в пунктах пропуску, що розташовані в межах цього ж Б.Дністровського району (це для прикладу пункти пропуску «Старокозаче», «Маяки-Удобне» та інші місцеві пункти пропуску).  Відповідно особи, що зареєстровані в інших районах або ж областях України не можуть скористатися правом спрощеного перетину українсько-молдовського кордону.)

   Звертаємо увагу на те, що Постановою КМУ від 26 жовтня 2016 року № 745 (набрала чинності 1 листопада 2016 року) затверджено новий зразок паспорта громадянина України з безконтактним електронним носієм.

   Починаючи вже з 1 листопада 2016 р. кожен громадянин України, який досяг 14-річного віку, зобов'язаний отримати паспорт громадянина України з безконтактним електронним носієм. Термін дії такого паспорта становить 4 роки. Тобто вже у 18 років потрібно буде отримати новий паспорт, такого ж зразку, термін дії якого буде становити 10 років.

   Слід зазначити, що інформація про реєстрацію місця проживання особи не зазначається в зоні візуальної перевіркитакого паспорта громадянина України, а вноситься до безконтактного електронного носія, який імплантовано у паспорт та зберігається в архівах органів місцевого самоврядування (органів реєстрації).

   Враховуючи відсутні технічні можливості державних органів, установ та організацій, зчитувати інформацію, яка міститься на безконтактному електронному носієві, підрозділами Державної міграційної служби України для підтвердження реєстрації місця проживання видається довідка про реєстрацію місця проживання/перебування особи(зразок якої затверджено наказом МВС України від 22.11.2012 № 1077, зареєстрованим в Мінюсті 18.12.2012 за № 2109/22421).

   Тому, за результатами здійснення прикордонного контролю, громадянам України, які пред'явили паспорт громадянина України у вигляді пластикової картки і зазначену довідку про реєстрацію місця постійного проживання у населеному пункті адміністративного прикордонного району, визначеного Угодою, надається дозвіл на перетинання українсько-молдовського державного кордону у спрощеному порядкув пунктах пропуску, розташованих в межах цього району.

   Поряд з цим паспорт громадянина України, що не містить безконтактного електронного носія, оформлений та виданий до 1 листопада 2016 року, є чинним протягом строку, на який його було видано.

   Білгород-Дністровський прикордонний загін ще раз звертається до усіх подорожуючих , які найближчим часом збираються перетинати державний кордон України, відповідальніше ставитися до оформлення своїх документів

Категория: Таможня и пограничники | Добавил: kozak (28.03.2017)
Просмотров: 185 | Теги: у спрощеному порядку, громадянами України, Про порядок перетину державного кор, Кучурган | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Форма входа
Поиск
Категории раздела
История Села [19]
Праздники [5]
Проблемы села [65]
Стихи про Кучурган [2]
Таможня и пограничники [383]
Милиция [60]
Аварии [6]
Спорт [45]
Рыбалка [8]
Другое [79]
ЖД транспорт [9]
Школа [8]
Отправка SMS
МТС Киевстар
Курс валют
Курсы наличного обмена на сегодня
Погода
Погода в Украине Погода в Украине
Реклама Google
Наш опрос
Оцените мой сайт
Всего ответов: 180
Друзья сайта
 • Одесский форум
 • Дизайн Студия
 • Студия Дизайна 5
 • JuDo
 • Новости Одессы
 • Видео Глас Одесса
 • Взгляд из Одессы
 • Таймер Одесса
 • Раздельная INFO
 • Думская
 • Баннероблок
  Анализ веб сайтов Кучурган Проверка ПР тиц Яндекс.Метрика
  Каталог Ресурсов Интернет
  Статистика

  Онлайн всего: 1
  Гостей: 1
  Пользователей: 0
  Кучурган © 2011 - 2018 Developed by Made in Design | Хостинг от uCoz