Среда, 23.09.2020, 08:13
Приветствую Вас Гость
Новости Кучурган

Главная » Статьи » История Села

В категории материалов: 19
Показано материалов: 1-10
Страницы: 1 2 »

Сортировать по: Дате · Названию · Рейтингу · Комментариям · Просмотрам

Кучурганська ЗОШ I-III ст. ім. П. М. Каплуна звертається до тих, кому не байдуже наше минуле, з проханням допомогти у наповненні історичними пам’ятками майбутній музей школи та села, який офіційно відкриється в найближчій час.

   Нас цікавлять речі, які так чи інакше пов’язані з місцевістю Кучурган (сучасного села, німецьких колоній Страсбург та Баден (пізніше с. Очеретівка)), а також його населенням (минулим і теперішнім), рослинним, тваринним, геологічним світом тощо. Ми вважаємо, що історичні речі несуть більшу суспільну користь саме у музеях, а не в приватних колекціях, чи ще гірше – десь у сараю або на горищі. Ми завжди будемо раді наповнити наш музей вашими новими знахідками. Наші контактні дані: 67450, Одеська область, Роздільнянський район, с. Кучурган, вул. П. Каплуна, 177; тел. (04853) 2-41-40; електронна пошта kuchurgan_skool@meta.ua . Давайте разом збережемо нашу історію для нащадків!

 

Адміністрація Кучурганської ЗОШ I-III ст. ім. П. М. Каплуна

История Села | Просмотров: 766 | Добавил: kozak | Дата: 20.08.2016 | Комментарии (0) | Подробнее...

Напередодні святкування Дня Соборності України, а  саме 21 січня о 10-00 годині в Роздільнянському історико-краєзнавчому музеї відбувся історичний альянс під назвою «Україно, соборна державо, Сонценосна колиска моя».

   Звісно такого роду захід  розпочато виконанням державного гімну України. Про День Соборності як знакову віху в історії нашої держави та як державне свято, що офіційно відзначається в Україні з 1999 р., розповіла директор історико-краєзнавчого музею В.М. Шняга. Після вступної промови Віра Миколаївна запропонувала присутнім переглянути документальний фільм «Акт Злуки: відтворення історичної правди» про історію об’єднання українських земель та урочисту акцію святкування й проголошення Акту Злуки, що відбулася 22 січня 1919 р. у Києві на Софіївській площі.

   В історичному альянсі взяли участь голова Роздільнянської районної адміністрації А.А. Карпенко, громадській діяч, волонтер, голова громадської організації «Громада Роздільнянщини» В.М. Василенко, який  зазначив, що прагнення бути єдиними і незалежними завжди були притаманні українцям. «Сьогодні Україна знову стоїть перед сильними і болючими випробуваннями, але ми сильні і ми зможемо захистити свою незалежність, свою соборність, бо кожен українець – це герой, який любить і бореться за свою державу», – зауважив Володимир Миколайович.

  Цікавим був виступ вчителя історії Кучурганської ЗОШ Просянюка А.О., який за допомогою слайдів та етнографічних карт провів короткий історичний екскурс, ознайомивши присутніх  з цікавими фактами про Україну 1917-1919 рр., а також пояснив, чому саме 22 січня  святкується День Соборності України.

   Зі словами вітання виступила начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Н.С. Пояцика. Наталя Сергіївна привітала всіх зі святом та зазначила, що відділ культури цінує духовність української нації і сприяє її розвитку, підтвердженням чого є участь колективів районного Палацу культури в обласному фестивалі «Народне коло: від Різдва до Водохреща». Цього разу колективи, об’єднавши зусилля, представили для одеситів та гостей міста театралізоване обрядове дійство «Різдвяний вертеп». За яскравий виступ грамотами Одеського обласного центру української культури було нагороджено режисера-постановщика відділу культури і туризму Марину Павлюченко та колективи РПК: театр естради (керівник Микола Пояцика), народний вокальний ансамбль «Слов’яночка» (керівник Катерина Почиваліна) та зразковий вокальний ансамбль «Чарівниця» (керівник Наталя Пояцика).

   На завершення заходу прозвучали пісні про нашу рідну Соборну Україну, що додало всім присутнім святкового настрою.

История Села | Просмотров: 790 | Добавил: kozak | Дата: 22.01.2016 | Комментарии (0) | Подробнее...

Кучурган - це село в Одеській області. Але водночас це і головний прикордонний пункт між Україною і самопроголошеною Придністровською Молдовською Республікою. Яка утворилася 24 роки тому майже за тим самим сценарієм, як і так звані "ДНР" та "ЛНР". Ціна такого сусідства для України завжди була високою. Жителі Придністров’я мало того, що вільно перетинають український кордон — живуть і працюють в нашій державі, ще й тягнуть до нас контрабанду, здебільшого цигарки і спирт. А останнім часом експортують в Україну і сепаратитські настрої. В Кучургані за рік двічі з’являвся російський прапор. А українських патріотів тут називають фашистами, бандерівцями, залякують і переслідують. Як живе село сьогодні — дивіться у програмі. Джерело: Телеканал новин "24"

История Села | Просмотров: 2323 | Добавил: kozak | Дата: 23.05.2015 | Комментарии (0) | Подробнее...

В прошлом году, накануне Дня Независимости Украины, активисты обновили въездные стелы Раздельной и Еремеевки покрасив их в желто-голубой цвет.

   В этом году о въездной стелле подумали кучурганцы, инициативная группа местных жителей сделала и установила ее за свои средства.

   Желто-голубой знак "Кучурган", появился на Кишиневской трассе накануне Дня Победы.

История Села | Просмотров: 1159 | Добавил: kozak | Дата: 14.05.2015 | Комментарии (0) | Подробнее...

Наші гості - рушійна сила Майдану, ідейні сподвижники Революції гідності, сьогодні продовжують розпочату боротьбу, але вже в інших умовах - умовах жорстокої війни з Росією.

   Вони-бійці добровольчого батальйону ОУН: Сергій (позивний «Шеф»), Вячеслав (позвний «Стріла»), Василь (позивний - «Одіссей»), Артем (позивний – «Акробат»), наши землякі: боєць батальйону «Азов» Володимир(позивний «Фізрук»), боєць... бригади Тарас(позивний «Танкіст»), а також військовий журналіст Уляна Перескоцька та волонтер, представник Координаційної ради КНУ Юліана Мельник.

   Кожен з бійців має що розказати дітям, має свою зворушливу історію, яка нікого не залишає байдужим. Також маємо зустріч з сім’єю з Луганської області - вимушеними переселенцями, які на собі відчули, що таке «руський мір» для українського народу. Не стримуючи емоцій та сліз, вони повідали дітям, на скільки важливо не ходити з чужими прапорами, а берегти свій, щоб потім не втратити Батьківщину.

   Недаремно датою проведення обрали 8 травня, такий важливий для усієї Європи день - День пам’яті та примирення. Вячеслав та Василь, студенти історичного факультету, провели невеликий екскурс в історію, порівнюючи дві війни. Цікаво дітям було почути і про роботу журналіста на війні, і про волонтерський рух. Пряме спілкування, відверті запитання-відповіді, спогади, розмови про майбутнє-такий формат подобається дітям. Все це об’єднало аудиторію теплом довіри, відкрило серця до щирості. А ще була перерва і чай з пирогами, які з великою любов’ю приготувала Кричківська Віоріка Василівна зі своєю командою.

   Приємно, що разом з нами, в актовому залі були учні Яківлівської, Слобідської, Кучурганської, Лиманської №1, Роздільнянської №1, №2, №3, №4, Буцинівської та Старостинської загально-освітніх шкіл.

История Села | Просмотров: 922 | Добавил: kozak | Дата: 11.05.2015 | Комментарии (0) | Подробнее...

Весна 2014 року. Квітень. Одеська область, Роздільнянщина, наше село Кучурган урочисто відсвяткувало 70-річчя визволення рідного краю від німецько-румунських окупантів. Це була героїчна сторінка із історії Великої Вітчизняною війни, яка тривала 1418 днів і ночей.

   Безпосередня окупація нашого краю розпочалась на початку серпня 1941 року, коли румунські війська – союзники нацистської Німеччини ввійшли на територію Роздільнянського району. Був встановлений жорсткий окупаційний режим.

   Згідно з німецько-румунським договором, підписаним у Бендерах 30 серпня 1941 року, на цих територіях утворювалось губернаторство Трансністрія (рум. Transnistria– «Задністров’є»), яке було під юрисдикцією та керувалось Румунією (додаток № 1). Губернаторство поділялось на жудеці (повіти), а вони в свою чергу – на райони. Таким чином Страсбург та Баден в 1941-1944 рр. у адміністративно-територіальному плані знаходились на території губернаторства Трансністрія – Тираспольського жудеца – району Сельз (додаток № 2-3). Район Сельз охоплював поселення утворенні німцями-колоністами – Страсбург, Баден, Зельц, Кандель, Ельзас тощо. Ймовірніше за все, що район Сельз охоплював територію бувшого Зельцького німецького національного району (1924 – 1939), або, принаймі, більшу його частину.

......................................

История Села | Просмотров: 1164 | Добавил: kozak | Дата: 01.12.2014 | Комментарии (0) | Подробнее...

   В наш район вернулся герой, прошедший все ужасы АТО. Вернулся целым и невредимым, назло всем тем, кто пытается развалить наше государство.

   Имя 26-ти летнего героя – Рябуха Тарас Михайлович

   Житель села Кучурганы, с сентября доблестно и отважно,  поборов все страхи, стоял на защите аэропорта в г. Донецке, за что был награжден Президентом Украины орденом за «Мужество» 3 степени.

   В понедельник, Тараса пригласили на аппаратное совещание в райадминистрацию, где и.о. главы ОльгаЕвтушок совместно с председателем райсовета Сергеем Крыловымпоблагодарили его за службу и вручили денежную премию. Во время вручения весь зал аплодировал стоя, у многих на глазах блестели слезы. В ответ наш герой был немногословен, попросив лишь почтить минутой молчания погибших за время АТО ребят.

   Военный коммисар Олег Номеровский, поблагодарил кучурганского «Киборга», за его огромную внутреннюю силу, честь и отвагу. Также он обратился к руководителям служб с просьбой оказывать максимальную помощь ребятам, которые находятся в зоне АТО. Ведь если бы не такие волонтеры как Владимир Василенко, бойцы не увидели даже самое необходимое. Также он напомнил, что у нас много героев с раздельняньщины которые сейчас находятся в самых горячих точках зоны проведения АТО.

История Села | Просмотров: 1415 | Добавил: kozak | Дата: 03.11.2014 | Комментарии (0) | Подробнее...

   На сегодняшний день одна из самых горячих точек в зоне проведения АТО,  находящийся под непрерывным обстрелом – Донецкий аэропорт.

   Из числа призванных по мобилизации в Раздельнянском районе, кучурганец, Тарас Рябуха был направлен  в 3 отдельный полк специального назначения г. Кировоград. В дальнейшем данное подразделение было отправлено в Донецкий аэропорт, который уже несколько месяцев удерживают украинские военные, прозванные «киборгами», за волю и нечеловеческую выносливость.

   За личное мужество и героизм, проявленные в защите государственного суверенитета и территориальной целостности Украины, Указом Президента Украины от 06.10.2014 года № 754 солдат Рябуха Т.М. награжден орденом «За мужество» ІІІ степени.

   Коллектив Раздельнянского РВК от всей души поздравляет героя – «киборга» с высокой государственной наградой. Гордимся, что среди наших земляков есть достойные люди, с которых можно и нужно брать пример!

   Желаем всем родным и близким наших земляков - скорейшего возвращения героев домой!

Военный комиссар
Раздельнянского районного военного комиссариата
Подполковник О.И. НОМЕРОВСКИЙ

История Села | Просмотров: 1319 | Добавил: kozak | Дата: 30.10.2014 | Комментарии (0) | Подробнее...

   Довелось ли вам когда-то бывать в Страсбурге? А в Эльзасе? Нет?.. Тогда это легко исправить! Всего за один день вы сможете посетить эти населенные пункты и ознакомится с их достопримечательностями!

 

   Места эти довольно колоритные и интересные. Где еще в Одесской области можно увидеть объявление с приглашением на футбольный матч «Эльзас» - «Страсбург»? А много ли в Украине есть сел с международным аэропортом как в селе Лиманское? Да и величественные католические храмы не оставят равнодушными любителей старинной архитектуры.

История Села | Просмотров: 1884 | Добавил: kozak | Дата: 04.07.2014 | Комментарии (0) | Подробнее...

19 июня 1941 года он закончил десятилетку в Баку. Выпускной вечер провести не успели: мальчишки пошли на войну. Правда, сначала отучились 11 месяцев в артиллерийском училище. Первый бой лейтенанта Якова Маркмана - в сентябре сорок второго на Воронежском фронте. После - Юго-Западный фронт, затем - 3-й Украинский.

В Ясско-Кишинёвской операции участвовал командиром взвода зенитно-артиллерийского полка резерва Главного командования. "Мы прикрывали Раздельную и Кучурганы, сбили 96 самолётов, за что наш 271-й полк был удостоен звания "гвардейского”. Потом отгоняли вражескую авиацию от понтонного моста вблизи Бугаза. Освобождали Румынию, Югославию, Венгрию, Болгарию. День Победы встретили в Австрии”, - вспоминает Яков Иосифович...........................


История Села | Просмотров: 1378 | Добавил: kozak | Дата: 08.05.2012 | Комментарии (0) | Подробнее...

1-10 11-19
Форма входа
Поиск
Категории раздела
История Села [19]
Праздники [5]
Проблемы села [65]
Стихи про Кучурган [2]
Таможня и пограничники [386]
Милиция [60]
Аварии [6]
Спорт [45]
Рыбалка [8]
Другое [83]
ЖД транспорт [9]
Школа [8]
Отправка SMS
МТС Киевстар
Курс валют
Курсы наличного обмена на сегодня
Погода
Погода в Украине Погода в Украине
Реклама Google
Наш опрос
Оцените мой сайт
Всего ответов: 184
Друзья сайта
 • Одесский форум
 • Дизайн Студия
 • Студия Дизайна 5
 • JuDo
 • Новости Одессы
 • Видео Глас Одесса
 • Взгляд из Одессы
 • Таймер Одесса
 • Раздельная INFO
 • Думская
 • Баннероблок
  Анализ веб сайтов Кучурган Проверка ПР тиц Яндекс.Метрика
  Каталог Ресурсов Интернет
  Статистика

  Онлайн всего: 1
  Гостей: 1
  Пользователей: 0
  Кучурган © 2011 - 2020 Developed by Made in Design | Хостинг от uCoz